115th Anniversary Tri Glide® Ultra


The 115th Anniversary Tri Glide Ultra is the ultimate three-wheeled touring machine. This limited-edition model comes with exclusive paint and numbering.
NEW IN 2018
| Length | 2,670 mm |
| Seat Height | 735 mm |
| Fuel Capacity | 22.7 l |
| Dry weight | 546 kg |
| Engine | Twin-Cooled Milwaukee-Eight 107 |
| Displacement | 1,746 cc |
| Engine Torque | 154 Nm |
| Transmission | 6-Speed Cruise Drive® |
| Wheels | Black, 7-Spoke Cast Aluminum |
| Tires Front | MT90B16 72H |
| Tires Rear | P205/65R15 92T |
| Color Options | Legend Blue / Vivid Black |