115th Anniversary Street Glide®


The Street Glide provides a stripped-down, hot rod look. Now, the 115th Anniversary model takes things to another level with exclusive details and serialization.
NEW IN 2018
| Length | 2,450 mm |
| Seat Height | 695 mm |
| Fuel Capacity | 22.7 l |
| Dry weight | 361 kg |
| Engine | Milwaukee-Eight 107 |
| Displacement | 1,746 cc |
| Engine Torque | 151 Nm |
| Transmission | 6-Speed Cruise Drive® |
| Wheels | Enforcer Cast Aluminum |
| Tires Front | 130/60B19 61H |
| Tires Rear | 180/55B18 80H |
| Color Options | Legend Blue / Vivid Black |