115th Anniversary CVO™ Limited


The 115th Anniversary CVO Limited provides best-in-class power, long-range touring comfort, and limited-edition anniversary details and numbering.
NEW IN 2018
| Length | 2,600 mm |
| Seat Height | 760 mm |
| Fuel Capacity | 22.7 l |
| Dry weight | 411 kg |
| Engine | Twin-Cooled Milwaukee-Eight 117 |
| Displacement | 1,923 cc |
| Engine Torque | 166 Nm |
| Transmission | 6-speed Cruise Drive® |
| Wheels | Gloss Black and Contrast Chrome Slicer |
| Tyres Front | BW 130/80B17 65H |
| Tyres Rear | BW 180/65B16 81H |
| Colour Options | Odyssey Blue |