115th Anniversary Fat Boy™ 114 (ANV)

115th Anniversary Fat Boy™ 114 (ANV)

Experience the original fat custom icon in a new way – the 115th Anniversary Fat Boy comes with Legend Blue Denim paint, hand-applied serialization, and more.
NEW FOR 2018
| 全長 | 2,370 mm |
| シート高 | 675 mm |
| フュエルタンク容量(L) | 18.9 l |
| 車両重量 | 304 kg |
| エンジン型式 | Milwaukee-Eight® 114 |
| 排気量 | 1,868 cc |
| 最大トルク(Nm) | 155 Nm |
| 送信 | 6-Speed Cruise Drive® |
| ホイール | Machined, Lakester cast aluminum |
| フロントタイヤ | 160/60R18,70V,BW |
| リアタイヤ | 240/40R18,79V,BW |
| カラーオプション | Legend Blue / Vivid Black Legend Blue Denim |