115th Anniversary Ultra Limited


The ultimate touring machine. The 115th Anniversary Ultra Limited is built for those who want it all, and comes with a limited-edition look.
NEW IN 2018
| 全長 | 2,600 mm |
| シート高 | 740 mm |
| フュエルタンク容量(L) | 22.7 l |
| 車両重量 | 398 kg |
| エンジン型式 | Twin-Cooled Milwaukee-Eight 107 |
| 排気量 | 1,745 cc |
| 最大トルク(Nm) | 154 Nm |
| 送信 | 6-Speed Cruise Drive® |
| ホイール | Contrast Chrome Impeller Cast Aluminum |
| フロントタイヤ | BW 130/80B17 65H |
| リアタイヤ | BW 180/65B16 81H |
| カラーオプション | Legend Blue / Vivid Black |