Ultra Limited Low


The Ultra Limited Low model has been designed with lowered front and rear suspension, giving it the lowest seat height in H-D touring, just 26.5 inches (673mm) off the ground. There’s also an extended-reach side stand and smaller diameter grips.
| 全長 | 2,600 mm |
| シート高 | 675 mm |
| フュエルタンク容量(L) | 22.7 l |
| 車両重量 | 396 kg |
| エンジン型式 | Twin-Cooled Milwaukee-Eight 107 |
| 排気量 | 1,745 cc |
| 最大トルク(Nm) | 152 Nm |
| 送信 | 6-Speed Cruise Drive® |
| ホイール | Contrast Chrome Impeller Cast Aluminum |
| フロントタイヤ | BW 130/80B17 65H |
| リアタイヤ | BW 180/65B16 81H |
| カラーオプション | Vivid Black Twisted Cherry Silver Fortune / Black Tempest Silver Fortune / Sumatra Brown Olive Gold / Black Tempest Wicked Red / Twisted Cherry Industrial Gray Denim / Black Denim |