Street Bob®


Now 7.7kg lighter, quicker and stronger, the all-new, blacked-out Street Bob® rolls on spoked wheels and comes with chopped mudguards, hidden digital instrument screen, mini-ape bars and mid-mount controls. And, powered by the Milwaukee-Eight® 107 V-Twin engine, Street Bob comes at a price that won’t break the bank.
NEW FOR 2018
| 全長 | 2,320 mm |
| シート高 | 680 mm |
| フュエルタンク容量(L) | 13.2 l |
| 車両重量 | 286 kg |
| エンジン型式 | Milwaukee-Eight® 107 |
| 排気量 | 1,745 cc |
| 最大トルク(Nm) | 145 Nm |
| 送信 | 6-Speed Cruise Drive® |
| ホイール | Gloss Black Steel Laced |
| フロントタイヤ | 100/90B19,57H,BW |
| リアタイヤ | 150/80B16,77H,BW |
| カラーオプション | Vivid Black Olive Gold Red Iron Denim Wicked Red / Twisted Cherry Industrial Gray Denim / Black Denim |