Street Rod®


The all-new Street Rod™ has a new High Output Revolution X™ engine, drag-style bars with bar-end mirrors, new 43mm inverted front forks and piggyback reservoir rear shocks – plus up to a 40° lean angle.
| 全長 | 2,130 mm |
| シート高 | 765 mm |
| フュエルタンク容量(L) | 13.2 l |
| 車両重量 | 229 kg |
| エンジン型式 | High Output Revolution X V-Twin |
| 排気量 | 749 cc |
| 最大トルク(Nm) | 65 Nm |
| 送信 | 6-Speed constant mesh spur gear |
| ホイール | Black, 7-Split Open Spoke Cast Aluminum |
| フロントタイヤ | 120/70 R17 V |
| リアタイヤ | 160/60 R17 V |
| カラーオプション | Vivid Black Olive Gold Red Iron Denim Electric Blue Bonneville Salt Denim |