SuperLow®


The SuperLow® gives the confidence that comes from its low seat, well-balanced stance and low centre of gravity. The handling is easy, and you’ve got the comfort to go all day. It also features adjustable suspension and the 883 Evolution® engine.
| 全長 | 2,225 mm |
| シート高 | 705 mm |
| フュエルタンク容量(L) | 17 l |
| 車両重量 | 247 kg |
| エンジン型式 | Air-cooled, Evolution® |
| 排気量 | 883 cc |
| 最大トルク(Nm) | 69 Nm |
| 送信 | 5-speed |
| ホイール | Black, Split 5-Spoke with Machined Rim |
| フロントタイヤ | 120/70 ZR-18 59W |
| リアタイヤ | 150/60 ZR-17 66W |
| カラーオプション | Vivid Black Corona Yellow Pearl Bonneville Salt Pearl Wicked Red / Twisted Cherry |